„Познай себе си", е израз считан за основен принцип в живота, известен още от античността. Този надпис, е бил изписан на входа на храма на бог Аполон в Делфи, Гърция. Различни хора и философски школи са давали своите виждания, за това какво се крие зад тази фраза. Въпросът е - Какво трябва да познаем в себе си?
- ограничаване на информационния поток, който ни залива
- пребиваване сред природата
- мисловна и емоционална чистота
- позитивна нагласа към живота и хората
Съществуват множество техники и практики, прилагането на
които води до цялостен баланс и хармония на нашата същност, но те изискват да
им отделим повече време. В забързаното ежедневие забравяме да посветим дори и
малка част от времето на себе си, да останем насаме със себе си. Но това е
необходимо, защото когато се чувстваме добре всичко в живота ни ще е по-лесно и
приятно.
Да се върнем отново на това, че всичко е енергия,
вселената е енергия, и тя си има своите закони. Ние като неделима част от
енергията и вселената, също се подчиняваме на тези закони. Един от тях е закона
за привличането - сходните неща се привличат. Следователно в каквото състояние
се намираме, това и привличаме към себе си. Всичко което се случва в живота ни
е провокирано от самите нас! Ако сме изпълнени с радост и светът ще ни отвърне
с радост. Така че познавайки себе си, можем да
променяме начина, по който взаимодействаме със света и хората.
